Протезирование зубов

Люминиры, виниры, культевые вкладки, металлокерамические коронки, керамические коронки, съемные протезы, нейлоновые протезы, бюгельные протезы, несъемные протезы, условно-съемные протезы

Красивая улыбка с ровными зубами — это неотъемлемая составляющая привлекательности современного человека. Что же делать, если после травмы или хирургического лечения она уже не идеальная? В данном случае показано максимально полное замещение эстетических и жевательных функций, входящих в круг задач специалистов по протезированию. Их услуги по-прежнему остаются наиболее востребованными в стоматологии. Постоянно совершенствуются технологии протезирования зубов позволяют восполнять отсутствие как одного, так и сразу нескольких из них, а также помогать пациентам с полной адентией вести полноценный образ жизни.

Чому важливо якомога скоріше поставити протези?

Звичайно ж, ідеальним варіантом стоматологічного лікування можна назвати лише ту ситуацію, коли пацієнтові взагалі не потрібно протезування: ось чому фахівці рекомендують навіть при відсутності скарг відвідувати клініку двічі на рік. Однак не завжди необхідність установки протезів виникає через несвоєчасне лікування, іноді це є наслідком травм або просто природного процесу старіння у пацієнтів похилого віку.

Як би там не було, ігнорувати необхідність ортопедичного лікування не варто: поставити протези рекомендується якомога швидше, оскільки в іншому випадку почнуться атрофічні зміни кістки щелепи, поступове зміщення зубного ряду, а значить, незабаром виникнуть порушення прикусу, дикції, жувальної функції і інші стоматологічні проблеми.

Фото робіт

Запишитесь на консультацию к врачу-ортопеду

Особливості протезування зубів

Кожен вид протезування має свої особливості, розглянемо коротко кожен з них.

Протезування передніх зубів вимагає великої уваги до естетичної стороні, а також максимально стислі терміни. Це пов’язано з тим, що мало хто з пацієнтів може дозволити собі довго ходити з очевидним естетичним недоліком або «діркою» замість зуба. Також протезування верхніх передніх зубів вимагає використання суцільнокерамічних конструкцій, щоб уникнути просвічування металу крізь штучну емаль або його оголення в придесневой області.

Протезування жувальних зубів вимагає більшої уваги до функціональної стороні питання. Тут допустима, а в деяких випадках і більш краща металокераміка, так як міцність конструкцій стає важливіше естетики. Що стосується протезування на імплантатах, то тут доцільно застосування двохетапного методики, коли спочатку ставиться імплантат, а коронка встановлюється тільки після його повної остеоінтеграції.

Протезування зубів верхньої щелепи у разі їх відновлення після видалення може зажадати попереднього проведення синус-ліфтингу. Це пов’язано з близьким розташуванням гайморових пазух (синусів) біля коренів верхніх зубів бічних відділів. Синус-ліфтинг — це вид кісткової пластики, що дозволяє підняти дно гайморової пазухи і заповнити простір, що звільнився кістковою тканиною, яка буде задіяна в фіксації титанового зубного кореня.

ПРОТЕЗУВАННЯ ЗУБІВ: ВИДИ І ЦІНИ

Можна сказати, що видів протезування зубів всього три: незнімне, знімне, а також комбіноване.

Перший різновид протезування зубів являє собою остаточну фіксацію ортопедичної конструкції в порожнині рота і її подальше постійне носіння.

Різновиди незнімних протезів зубів:

 • імпланти (конструкції, що імітують зубної корінь, на які після їх приживлення встановлюється коронка);
 • коронки;
 • мостовидні протези (декілька коронок, з’єднаних разом);
 • вкладки з якісних пломбувальних матеріалів;
 • вініри (тонкі пластинки для зовнішнього облицювання).

Застосування двох останніх різновидів протезів актуально для пацієнтів, які не повністю втратили зуби, а що зіткнулися з їх сильною зміною їх кольору або руйнуванням. Коронки і раніше залишаються основним видом незнімного протезування зубів.

Вони можуть виготовлятися з:

 • металу;
 • металокераміки;
 • пластмаси;
 • металопласмаси і т.д.

Вибір матеріалу залежить від клінічної картини, від пропонованих до коронок вимог з естетики, а також від фінансових можливостей пацієнта. Все більшою популярністю завдяки своїй універсальності, біосумісності і надійності користуються коронки з оксиду алюмінію та діоксиду цирконію.

Знімне протезування зубів включає в себе установку повних знімних, умовно знімних або частково знімних конструкцій. Перші актуальні при повній адентії. Найчастіше їх виготовляють з акрилу.

Частково знімні протези встановлюються при наявності опори і можуть бути:

 • протезування зубів
 • нейлоновими;
 • пластинковими;
 • бюгельнимі і т.д.

Умовно знімне протезування зубів представлено мостовидні протезами з телескопічною або замкової фіксацією, що дозволяє зняти конструкцію на короткий час (наприклад, для її очищення).

Безумовно, застосування знімних конструкцій важко назвати кращим, проте воно підходить при значних дефектах зубного ряду. Крім того, на знімне протезування зубів діють вигідні ціни.

Нарешті, комбіноване протезування зубів здійснюється за допомогою конструкцій, які об’єднують в собі елементи знімних і незнімних протезів. Наприклад, поставити протези можна з опорою на імплантований імплант.

Ціни на протезування зубів залежать від типу протеза, матеріалу, з якого він виробляється, а також від вартості робіт з виготовлення та встановлення конструкції.

При виборі клініки для протезування зубів в Києві важливо звертати увагу не тільки на вигідну вартість послуг у порівнянні з конкурентами, а й на репутацію медичного закладу. Крім того, важливо заздалегідь з’ясувати, чи надається гарантія на протези зубів, а також які саме методики пропонують співробітники клініки в кожному конкретному випадку.

Протезування зубів, на яке не тільки встановлені вигідні ціни, а й гарантується висока якість, в Києві здійснює стоматологія «DENTA.UA». Наші фахівці можуть поставити протези різних видів, провівши ортопедичне лікування максимально швидко, а головне — професійно.

Профилактика и лечение неправильного прикуса, брекет-системы ...

Пломбы, лечение каналов, кариеса, реставрация зубов

Имплантация, хирургическое лечение, удаление зубов...

УЛЫБКА МЕЧТЫ ТЕПЕРЬ МОЖЕТ БЫТЬ И У ВАС!

Клиника семейной стоматологии DENTA.UA