Лікування зубів

Карієс, гінгівіт, пародонтит, пародонтоз, пульпіт, періостит, періодонтит (кіста зуба), стоматит, різні запальні процеси ясен...

Терапевтична стоматологія – це окрема область, яка займається консервативним лікуванням різних захворювань зубів і ротової порожнини.

Терапевтичне лікування зубів, це, перш за все, ендодонтична стоматологія, пов’язана з усуненням інфекції в кореневих каналах. Сучасна стоматологія має сьогодні прогресивним діагностичним обладнанням, наприклад, таким як ендодонтичний мікроскоп, що дозволяє максимально точно встановити ступінь ураження і ефективно пролікувати всі інфіковані канали та їх численні відгалуження.

Запишіться на консультацію до лікаря-терапевта

Лікування зубів

Завдяки кваліфікованим фахівцям стоматологічної клініки «DENTA.UA», які для терапевтичного лікування зубів застосовують найпрогресивніші методи, технології, лікарські засоби і матеріали, всі процедури виконуються абсолютно безболісно. Наші лікарі-терапевти завжди націлені на збереження природного зуба і відновлення його повної функціональності навіть при значних пошкодженнях зубних тканин.

Сучасне терапевтичне лікування зубів – це цілий комплекс лікувально-профілактичних заходів, націлених на лікування карієсу, пульпіту, періодонтиту та інших хвороб порожнини рота, а також на відновлення природної анатомічної форми зубного ряду. При необхідності здійснюється видалення нерва, чистка інфікованих каналів і їх подальше пломбування, що дозволяє відтворити первісну форму зуба.

Терапевтична стоматологія спрямована на лікування зубів з метою їх збереження. Сучасні методи дозволяють не тільки відновити зуб і його функцію, а й подбати про естетичну сторону. Слід пам’ятати, що не варто відтягувати візит до лікаря. Наприклад, якщо не провести лікування карієсу своєчасно, то в подальшому це може спричинити ускладнення і навіть втратою зуба.

Лікарі нашого центру мають в своєму розпорядженні найсучасніші матеріали і обладнання. У певних випадках терапевт звертається за допомогою до суміжних фахівців.

Терапевтична стоматологія має на увазі позбавлення пацієнтів від багатьох проблем. Перш за все, це пломбування зубів. У нашій клініці використовуються найсучасніші і якісні матеріали. Однак в ряді випадків доводиться вдаватися до такого методу, як реставрація зруйнованих зубів (установка вкладок і коронок). Це необхідно, якщо зуб зруйнований наполовину або більше. Пломбування зубів в даному випадку вже безсило – загрожує новими проблемами внаслідок усадки матеріалу.

Терапевтична стоматологія особливу увагу приділяє зубним каналах. Запускати запалення не варто – чим далі, тим більш затяжною і складним буде процес лікування. Можливо, навіть доведеться видалити зуб. Поетомулеченіе гострого і хронічного пульпіту необхідно починати якомога раніше.

Терапевтична стоматологія здійснює і лікування гострого і хронічного періодонтиту. У цьому випадку термін звернення до лікаря також грає важливу роль. Часто це захворювання протікає безболісно, ​​і не завжди пацієнт здатний у себе його своєчасно виявити. Профілактичні огляди у стоматолога – прекрасний вихід з ситуації.

Лікування карієсу

Карієс – патологічний процес поступового руйнування твердих тканин зуба – емалі та дентину. Це підступне захворювання, яке може привести до втрати зуба.

Виділяють кілька стадій розвитку карієсу

Спочатку на поверхні зуба утворюється пляма більш світлого кольору, ніж основний колір емалі. Це так званий карієс у стадії плями (початковий). На даній стадії больові відчуття не виявляються. Лікування карієсу в стадії плями на увазі профілактичний комплекс, що включає в себе ремінералізацію зубів.

При розвитку захворювання утворюється поверхневий карієс – освіту темної пігментації і розм’якшення емалі зуба. Лікування карієсу зуба на даній стадії крім реминерализации може включати в себе більш ретельну обробку з подальшим пломбуванням.

При прогресуванні хвороби швидкість руйнування зуба збільшується і розвивається середній і глибокий карієс – ураження емалі та дентину зуба з подальшим утворенням великої каріозної порожнини. Тут ви швидко стадіях відзначають швидко проходять больові відчуття при прийомі холодної, кислої або солодкої їжі.

Лікування карієсу на середній і глибокій стадії включає:

– ретельне видалення інфікованих тканин зуба для запобігання подальшого запального процесу,
– медикаментозну обробку зуба,
– пломбування (пошарове нанесення пломбувального світлотверднучий матеріалу або виготовлення вкладки). Встановленої пломбі надається правильна анатомічна форма.

Лікування карієсу необхідно починати на ранніх стадіях його розвитку. Тому рекомендується регулярно – не рідше двох разів на рік – проводити огляд зубів у стоматолога з метою визначення наявності карієсу.

Лікування пульпіту

Небагато знайдеться щасливчиків, хто на власному досвіді не зазнав зубний біль. Найбільш частою причиною появи гострого зубного болю є пульпіт.

Пульпіт – це запалення пульпи зуба, або, як її ще часто називають – зубного нерва. Пульпа зуба являє собою м’яку тканину (нервовий пучок), що знаходиться всередині порожнини зуба. Пульпа зуба складається, в основному, з нервових волокон і кровоносних судин. В здоровому зубі пульпа практично не видає своєї присутності, але варто їй запалитися і людина готова «лізти на стіну» від нестерпного зубного болю. Саме з цієї причини лікування пульпіту, в першу чергу, спрямована на усунення больових симптомів.

Причини пульпіту

Пульпіт може розвинутися внаслідок глибокого карієсу, травми зуба, хімічного або температурного впливу. Також причиною пульпіту може бути пов’язаний з поширенням інфекції гематогенним шляхом з потоком крові при деяких захворюваннях. Ускладнення при лікуванні карієсу також можуть спровокувати пульпіт.

Симптоми пульпіту

Основним симптомом гострого пульпіту є виникнення мимовільної болю, особливо вночі. Болі можуть бути нападоподібні, локалізованими в одному зубі. Гаряче, холодне, солодке тільки підсилює інтенсивність болю. Біль при запаленні може віддавати у вухо, скроню, шию. Може виникнути відчуття болю навіть на протилежній щелепі.

При хронічному пульпіті періодично турбують нерізкі мимовільні болю, і слабкі болі після прийому їжі і гарячого, холодного.
Лікування пульпіту направлено як на зняття больового синдрому, так і на усунення самої причини болю – а саме видаленні запаленої пульпи.

Методи лікування пульпіту

При лікуванні пульпіту стоматологічні маніпуляції спрямовані на усунення запалення в пульпі. У стоматології існує два методи лікування пульпіту: біологічний (консервативний) і хірургічний.

Консервативне лікування пульпіту передбачає збереження всієї або частини життєздатної пульпи. Але варто зазначити, що консервативний метод лікування пульпіту доцільний тільки при оборотних запальних явищах в пульпі зуба.

Біологічний метод лікування пульпіту. Цей метод лікування застосовується при травматичному пульпіті, а також при випадковому розтині пульпи при лікуванні глибокого карієсу. При біологічному лікуванні пульпіту застосовуються антисептичні засоби, якими ретельно обробляється розкрита пульпа. Потім на розкритий ділянку пульпи накладається біологічна пов’язка (прокладка) на основі гідроксиду кальцію або трікальцийфосфата. І вже після цього на зуб ставитися пломба. Біологічний метод лікування пульпіту здатний усунути запалення пульпи, однак для контролю слід раз на рік робити контрольні рентгенівські знімки пролікованого зуба.

Етапи лікування пульпіту

Хірургічний метод лікування пульпіту заснований на повному видаленні (екстирпації) пульпи з наступним пломбуванням кореневих каналів зуба.

Хірургічний метод найбільш часто застосовується в клінічній практиці для лікування як гострого, так і хронічного пульпіту. Цей метод складається з декількох етапів.

Вітальний метод лікування пульпіту – без використання миш’яку, нерв видаляється під анестезією.

Під місцевою анестезією видаляються каріозні тканини і розкривається порожнину зуба. Потім проводиться видалення запаленої інфікованої пульпи. Кореневі канали зуба ретельно обробляються спеціальними (ендодонтичними) інструментами з метою видалення залишків пульпи і зняття шару інфікованих тканин з внутрішньої поверхні кореневих каналів. У процесі механічної обробки Конєва канали зуба багаторазово промиваються розчинами антисептиків (хлоргексидин, гіпохлорит натрію і ін.). Особливо це важливо при лікуванні пульпіту, коли відбувається некроз пульпи і інфікування кореня зуба.

Лікування пульпіту нерідко проводиться з попередніми тимчасовим пломбуванням кореневих каналів протизапальними антисептичними пастами. І тільки потім коріння зуба остаточно пломбують.

Девітальной метод лікування пульпіту заснований на застосуванні девіталізуючої засобів. Попросту кажучи нерв вбивають за допомогою миш’яку-менш токсичних безмишьяковістих засобів. Девіталізуючої засіб накладається на кілька днів, після чого байдужий нерв видаляється.

Заключний етап лікування пульпіту – пломбування кореневих каналів зуба. Сучасні методи лікування пульпіту забезпечують як повноцінну обробку кореневих каналів зуба, так і подальше герметичне пломбування (обтурацию).

Ускладнення пульпіту

Одним з найбільш частих ускладнень пульпіту є періодонтит. Інфекція, яка перебуває в запаленої пульпи, повільно, але вірно проникає за межі зуба і викликає запалення оточуючих корінь зуба тканин – розвивається періодонтит. Періодонтит небезпечний тим, що при цьому захворюванні відбувається поступове руйнування кісткової тканини близько коренів зуба. При хронічному періодонтит часто відбувається утворення гранульом, кістогранулем і навколокореневих кіст. Такі хронічні вогнища запалення дуже погано піддаються терапевтичному лікуванню і нерідко призводять до видалення хворого зуба. Крім того, ці хронічні запальні вогнища викликають поширення інфекції з потоком крові по всьому організму, що може провокувати хронічні захворювання внутрішніх органів людини.

Лікування періодонтиту

Періодонтит – це важке ускладнення карієсу, при якому відбувається запалення періодонта (сполучної тканини між зубом і його кістковим ложем). Це захворювання супроводжується набряком, болем, що підсилюється від гарячого і механічних впливів.

Першим етапом лікування періодонтиту є механічна обробка зуба і очищення каналів (інфіковані тканини зуба видаляються). Потім очищені канали дезінфікують і, в міру необхідності, вводять лікарські засоби. Лікування періодонтиту – ретельний і тривалий процес, який займає кілька відвідувань стоматолога. Заключний етап лікування періодонтиту включає в себе ретельну пломбування каналів, а так само відновлення форми і функцій зуба за допомогою пломбувальних матеріалів.

Якщо періодонтит не лікувати вчасно, то це може привести до серйозних наслідків, що веде до видалення зуба і подальшого протезування.

Ендодонтичне лікування

Ендодонтія – це область стоматології, яка вивчає будову, фізіологію і патологію пульпи зубів і тканин, що оточують корінь зуба. Вона відноситься до самих складних, що вимагають особливо високої майстерності дисциплін стоматології. Грамотне лікування каналів зуба є дуже складним і відповідальним завданням. Безпосередньо від його якості залежить збереження зуба і успіх подальших реставраційних робіт (пломби, вкладки, коронки, мости, протези).

Новітні технології дозволяють швидко і на вищому рівні провести лікування навіть в найскладніших випадках.

У каналах зубів знаходиться м’яка тканина – пульпа або “нерв”, запалення якої стає причиною гострого зубного болю. Наука довела, що основною причиною запалення пульпи є інфекція. Бактерії, які розмножуються в каріозних порожнинах під поганими (тобто негерметичними) пломбами і досягають до нерва. Для запалення нерва характерно швидке прогресування, коли інфекція поширюється на навколозубні тканини (періодонт). При запаленні періодонта людина відчуває постійні болі і гострий біль при надкусуванні. Тривале запалення веде до розсмоктування навколокореневої кістки і в результаті утворюється гранульома або кіста. Як хронічний осередок інфекції такі процеси постійно “живлять” бактеріями весь організм і можуть привести до захворювань серця, судин, печінки, нирок інше.

Необхідно добре розуміти, що без відновлення верхньої частини зуба лікування кореневих каналів не ефективно!

Використовувані нами методи лікування і професіоналізм лікарів дозволяють врятувати навіть сильно зруйновані або інфіковані зуби, запобігти ускладненням, що ведуть до втрати зуба, серйозних захворювань м’яких і кісткових тканин.

Напоминаем, что болезнь лучше предотвратить! Для этого необходимо соблюдать гигиену полости рта, а так же производить профессиональную гигиену зубов. Не забывайте регулярно посещать стоматолога для своевременного выявления заболеваний.

Металокераміка, безметалова кераміка, цирконієві коронки, протези

Профілактика та лікування неправильного прикусу

Вектор-терапія, кюретаж, лікування пародонтиту...

ПОСМІШКА МРІЇ ТЕПЕР МОЖЕ БУТИ І У ВАС!

Клініка сімейної стоматології ``DENTA.UA``